• 1. avgust 2013. | 10:00:17
  • Vašington

Njujork slavio u Vašingtonu

Košarkašice Libertija upisale su osmu pobedu

U noći s srede na četvrtak u WNBA ligi odigran je samo jedan meč. Ekipa Njujork Libertija zabeležila je osmu ovosezonsku pobedu na gostovanju u glavnim gradu SAD-a.

Košarkašice Bila Lembira slavile su pobedu na domaćim Mistiksima rezultatom 88-78, a prvo ime susreta bila je Kara Brekston.

Centar gostujućeg tima zabeležila je 22 poena i 8 skokova za samo 23 minute. Brekston je promašila samo tri šuta iz igre od 14 upućenih.

Meč je rešen početkom poslednje četvrtine kada je Liberti pri rezultatu 62-61 napravio seriju 13-2 i odlepio se na dvocifrenu razliku.

Kepi Pondekster je takođe bila sjajna u redovima pobednika s 19 poena, 9 asistencija i 5 skokova dok je Boun dodala 15 poena i 11 skokova.

Vašington je i dalje na 9 pobeda, a prvo ime njihove ekipe bila je Meti Ajavon s 20 poena.